Med pastovaný 950gr.

250 

MED je vzácný přírodní lék a potravina, kterou lidé znali už v dávné minulosti. Vědci odhadují, že včely se vyskytovaly na naší planetě před více než 80 miliony let. Již antický lékař Hippokrates doporučoval med jako zázračný všeobecný lék.
Med dodává tělu energii bez zatěžování trávícího traktu. Med je velmi rychle stravitelný a rychle proniká do krve. Působí jako protijed na kofein, alkohol a tablety proti bolestem hlavy. Snižuje horečku, působí proti křečím, antisepticky na dýchací systém, čistí krev, regeneruje játra, uklidňuje a odstraňuje nespavost.
Med obsahuje jednoduché cukry, 13 druhů aminokyselin včetně esenciálních, také rostlinné bílkoviny z nektaru rostlin, ale také živočišné z hltanových žláz včel. Důležitou součástí jsou vitamíny- především provitamín A, vitamíny skupiny B, C, D, H, K, P a minerální látky. Dále stopové prvky, jako jsou vápník, hořčík, draslík, sodík, železo, křemík, stříbro, zinek, chrom, jod a další. Náš organismus umí velmi dobře strávit a využít všechny látky, které v medu jsou.